Пiвденний Бульвар, 38А, м. Івано-Франківськ
+38 (095) 140-35-03 / +38 (098) 990-08-00

Blog

Коротка Iсторiя Сушi

Суші почали готувати в країнах південно-східної Азії в 4 столітті до нашої ери. Однак ті суші дещо відрізнялися від тих, що ми знаємо сьогодні. Спочатку суші були таким собі своєрідним аналогом холодильника. У давнину не так вже й просто було зберегти продукти в свіжому вигляді, адже ні у кого не було ні холодильників, ні морозилок. Випадково люди відкрили, що завдяки природному процесу ферментації рису, занурена в нього риба довше залишається свіжою.

Найперші суші, що називаються Nare-zushi, з’явилися в Китаї. До цього дня в деяких областях Японії готують і пропонують такі суші, але через специфічний аромату і особливого смаку в інших куточках світу це блюдо не прижилося. Для нарізна-суші рибу спершу чистять і потрошать, а потім зберігають у рисі. Природна ферментація суші зберігає рибу свіжої, точніше рис її маринує. Через кілька місяців суші готові до вживання, вірніше – тільки риба. Рис викидають, так як зі своїм завданням він впорався.

Такий вид зберігання і вживання в їжу поширився по всьому Китаю, приблизно в 8 столітті рецепт потрапив до Японії. Японці їли не тільки рибу, але й рис і назвали це блюдо Seisei-zushi – ці суші їли, поки риба була ще частково сирої і рис не встиг втратити свій смак. З цього часу суші стали самостійною стравою, а не способом зберігання та консервування риби.

Пізніше виявилося, що якщо в рис додати рисовий укус, то збільшиться термін зберігання і покращиться смак. Поступово став змінюватися спосіб приготування суші. Спершу з’явилися так звані Hava-zushi, для приготування яких рис більше не ферментований, його змішували з рисовим оцтом і рибою, а в деяких випадках – з овочами. Новий спосіб приготування – з рисовим оцтом – дуже швидко прижився, однією з причин такої популярності може бути специфічний аромат Nare-zushi. Уже в 12 столітті з’явилися описи досить неприємного запаху Nare-zushi, але їх смак залишився неперевершеним. У західному світі так часто описують сири, аромат яких не завжди збуджує апетит, але смаком вони володіють фантастичним. Варто зазначити, що у суші з рисовим оцтом неприємного запаху не було.

На початку 19 століття з’явилися Nigiri-zushi – поєднання свіжої риби, рису і морських водоростей. В наші дні Nigiri-zushi трохи інші, але про видах суші поговоримо пізніше. Після появи на кухні рисового оцту процес приготування суші помітно прискорився і в Японії почалася ера фастфуду – суші стали продавати на кожному розі – як у нас попкорн і солодощі. Після 1923 року суші ресторани почали рости як гриби після дощу не тільки в Токіо, а й по всій Японії